Acerca de
Проблематика
Надзвичайний стрес став частиною життя багатьох людей в Україні з початку війни. Неабияким викликом війна стала й для вагітних жінок. В перші місяці війни жінки часто були змушені народжувалися в підвалах і бомбосховищах, без доступу до належної медичної допомоги, в закладах, які піддавались обстрілам, а також під час відключення світла, води та опалення через масовані артилерійські та ракетні обстріли. Перманентний стрес та поганий доступ до медичної допомоги, особливо в прифронтових областях, продовжує підвищувати ризик передчасних пологів.
Cтатистика в питаннях материнського здоров'я в Україні, на жаль, не відображає всієї картини. Цифри про передчасні пологи, можуть ввести в оману, оскільки багато вагітних жінок, особливо тих, хто має проблеми зі здоров'ям, було евакуйовано за кордон. Проте лікарі, особливо в районах, що межують з зонами бойових дій, повідомляли про зростання кількості передчасних пологів, збільшення випадків високого тиску під час вагітності та підвищений рівень кесарівських розтинів, вважаючи ускладнення результатом надзвичайного стресу в умовах небезпеки та переміщення. За даними "Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України" тільки упродовж 9 місяців війни 2022 року кількість передчасних пологів становила 9 тисяч, що на 2 тисячі більше, ніж за аналогічний період 2021 року (не враховані дані з Луганської та Херсонської областей), хоча загальна кількість пологів за 2022 рік зменшилася на 36 тисяч у порівнянні з минулим роком.


Народжувати під час війни це неабияке випробування, а зʼявлятися на цей світ передчасно та ще й в таких важких умовах подвійний виклик. Діти, які народжуються передчасно, мають більшу ймовірність розвитку ускладнень дихальної, неврологічної та травної систем. Проблема недоношеної дитини полягає не тільки в занадто низькій масі тіла. Недоношена дитина - це, перш за все, незріла дитина, чим раніше вона народжується, тим більша анатомічна незрілість і функціональна незрілість різних систем, а отже, тим більша потреба в їх підтримці.
За словами Тетяни Знаменської, президентки Асоціації неонатологів України, запорукою порятунку передчасно народжених дітей включає три складові: сучасне високотехнологічне медичне обладнання, якісні медичні препарати та кваліфіковані спеціалісти. Перші два пункти потребують постійної роботи та великих коштів.
Саме тому ми поставили собі за мету допомогти сім'ям передчасно народжених дітей та забезпечити беззахисних малюків, які не можуть вижити без спеціальної допомоги, необхідними медикаментами для лікування. Ми постачали лікарням в Україні наступні препарати:
Аміновен та Смофліпід
- застосовуються в інтенсивній терапії новонароджених, які потребують парентерального харчування для забезпечення потреби в білках і жирах.
.png)

У зв'язку з активними бойовими діями на території України збільшилася частка передчасно народжених дітей та дітей з патологіями. У більшості випадків вони мають ускладнення з боку нервової, дихальної, травної систем тощо. Внутрішньовенне годування є єдиним способом отримання поживних речовин для багатьох з них з перших днів життя. Аміновен задовольняє потребу організму в білках, Smoflipid є основним джерелом енергії, незамінних жирних кислот і омега-3-ненасичених кислот. Це єдині зареєстровані в Україні препарати, адаптовані для недоношених дітей та новонароджених.

